smart724 “Eğlenerek Öğren”, kullanıcıların eğlenerek bilgilerini artırmasına imkan veren bir eğitim ve eğlence servisidir. Smart724 – Eğlenerek Öğren hizmeti kullanıcıların genel kültür bilgi seviyesini oyun tecrübesi ile artırmayı hedeflemektedir. Yapılan araştırmalar bilgi dağarcığını genişleterek beyni eğitmenin ve entelektüel kapasiteyi arttırmanın etkin bir yolu olduğunu göstermektedir

Smart724 katılımcıların farklı alanlarda genel kültür ve matematik içerikli soruları cevaplaması gereken bir bilgi oyunudur. Haftalık olarak sorulan soruları cevaplayan kullanıcılar verdikleri doğru cevaplar için puan toplayıp diğer kullanıcılar ile yarışırlar. Kullanıcılar, kendilerine sorulmuş olan sorularla ilgili konuları çalışarak o alandaki bilgilerini artırabilirler.

Oyun Oynayarak Öğrenmenin Avantajları

Oyun oynayarak öğrenmek, kullanıcıların bilgi seviyesini artırmalarını eğlenceli bir hale getirmesinin yanı sıra kişilerin öğrenmeye olan motivasyonunu artırır, hatalarından ders alma imkanı sağlar ve diğer kullanıcılar ile rekabet etmesini sağlayarak öğrenmeyi daha da zevkli bir hale getirir.

Oyun Oynarken Öğrenmenin Tarihçesi

Öğrenmeyi destekleyen farklı metot ve yaratıcı medya kanallarını kullanmak tarih boyunca sanatçılar ve eğitimcileri cezbeden bir konu olmuştur. Özellikle bilgi teknolojilerinin gelişimi ile, eğitim ve öğrenim yöntemlerinde birçok yeni yaratıcı metotlar oluşmaya başlamıştır.

Teknoloji destekli oyun tecrübesi ile öğrenme kişilerin motivasyonunu artırarak öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Tarih boyunca oyun karakteristiklerinin kullanıldığı eğitim projeleri birçok şekil ve formda görülebilir. Dijital çağda oyun ile öğrenme, yarışmalarda, çizgi filmlerde, TV programlarında, filmlerde ve bilgisayar oyunlarında rastlanmaktadır. Bunun temel sebebi bu kanallar ile kullanıcıya öğretilmesi istenen konuların çok daha eğlenceli ve motive edici şekilde aktarılabilmesidir
01 Ekim – 31 Aralık 2013 / Apple Iphone 5S Kazananı
Dilara ZORER - İSTANBUL1 TEMMUZ - 31 AĞUSTOS / Apple iPhone 5
JÜLİDE ALBAYRAK - İSTANBUL

Digi 724 JLT
Jumeirah Lakes Towers Almas Tower Sheikh Zayed Road PO Box 48800
Dubai, U.A.E

Email: destek@smart724.com
Türkiye Çağrı Merkezi: +90 212 705 24 24

Oturum Açma Paneli